W dzisiejszym świecie wygrają Ci, którzy potrafią szybko dostosować się do zmian. Udało się to pewnej hurtowni budowlanej. Przez wiele lat radziła sobie dobrze w modelu sprzedaży tradycyjnej. Sprawdzianem dla firmy okazała się światowa pandemia. Sprzedaż w punkcie stacjonarnym stała się trudniejsza – trzeba było dostosować się do nowych warunków. Zdecydowano się na otwarcie sklepu internetowego i przeprowadzenie promocji dla klientów detalicznych. Skutek tej decyzji był zaskakujący. Wiele osób w tym czasie zdecydowało się przeprowadzić remonty w domach.
Do sklepu wpływała duża liczba zamówień i firma pierwszy raz musiała zmierzyć się z kompletacją zamówień na taką skalę. Wyzwaniem dla firmy […]
Interesuje Cię artykuł "Oko na magazyn…"?
Wpisz adres email, na który mamy wysłać link do pobrania
Geneza powstania pierwszej kolei w kraju wschodzącego słońca ukazuje, że produkty cywilizacji nigdy nie są zawieszone w bezkresie próżni. Powstają jako produkty swoich czasów, wyrażając pewne idee oraz pragnienia. Kiełkujące sny i marzenia zmieniają się w drzewa, które z biegiem czasu dojrzewają na nowo, doglądane przez nowe pokolenia. Urządzenia automatycznej identyfikacji nie są tutaj wyjątkiem. Stanowią odpowiedź na pytania i potrzeby lat minionych oraz, w wyniku ewolucji i postępu technologicznego, również wymogów współczesności. Powstawały one w wyniku procesów, których historię i przebieg chciałbym przybliżyć, by w zgodzie z tytułem, pomóc wszystkim czytelnikom zrozumieć, a może nawet polubić technologię.
Dżin z butelki
Przekazywanie oraz zapisywanie informacji było jednym z wyzwań, przed którymi stały starożytne cywilizacje. Wynalezienia pisma przez Sumerów w czwartym tysiącleciu przed naszą erą było jedynie początkiem podróży, zanim ręczna reprodukcja obrazów i pisma na glinianych tablicach, w drewnie, egipskim papirusie, a jeszcze później chińskim papierze została zastąpiona przez maszynę, która została przez wielu obwołana najważniejszym wynalazkiem drugiego millenium. Mowa jest oczywiście o prasie drukarskiej Gutenberga z około 1450 roku. Innowacje w zakresie konstrukcji maszyny drukarskiej, używanie ruchomych, metalowych czcionek, tuszy na bazie oleju oraz bardziej chłonnego papieru umożliwiło wydawanie książek, w tym słynnej Biblii Gutenberga z roku 1455, na niespotykaną wcześniej w Europie skalę. Odkrycie rzemieślnika z Mainz rozprzestrzeniło się błyskawicznie po kontynencie, przyczyniając się do spadku cen książek, a co za tym idzie, przystępniejszej i powszechniejszej edukacji, stając się jednocześnie, zwiastunem nowej epoki – Renesansu. Rewolucja zapoczątkowana przez Gutenberga była kontynuowana i rozwijana przez kolejne wieki, nabierając w ostatnich latach, baśniowego wręcz charakteru, gdzie przy pomocy drukarek 3D, granicą tworzenia i możliwości jest tylko linia naszej wyobraźni.
W tym samym czasie świat biznesu korzysta głównie z drukarek termicznych i termotransferowych, ze względu na możliwość stosowania różnych rodzajów papieru, ich zmiany w zależności od potrzeb oraz szeroką gamę zastosowań. Druk odbywa się poprzez bezpośredni kontakt elementu grzewczego z etykietą (tzw. direct thermal) lub też podgrzewanie szarfy i „przenoszenie” gorącego wosku lub żywicy na papier (tzw. thermal transfer). Wykrywanie rodzaju używanego medium działa w oparciu o światłoczułą elektronikę, której działaniu uważnie przyglądamy się podczas diagnostyki w naszym serwisie. Moc, kierunek emisji światła oraz poprawny odczyt odbiorników stanowi warunek poprawnego działania urządzenia. Uszkodzenia mechaniczne elementów ruchomych oceniane są pod kątem elementów wzorcowych, a głowice sprawdzane są drobiazgowo przy pomocy pełnej procedury testowej.
Tematyka treści: magazyn, towar, sprzedaż, sprzedaż detaliczna, sprzedaż internetowa, sklep internetowy, system wizyjny, system do zarządzania