Kod Biznesu

Akcja inwentaryzacja, czyli jak wycisnąć do ostatniej kropli biznesową cytrynę

Odkąd ludzkość zeszła z drzew a rozwój mózgu naszych praprzodków pozwolił na myślenie abstrakcyjne oraz skomplikowaną analizę przyczynowo- skutkową, pojawiła się naturalna potrzeba kontrolowania zapasów pożywienia czy pierwszych, prymitywnych narzędzi, które z kolei przyczyniły się do rozwoju gatunku Homo sapiens jako istoty rozumnej, stworzenia cywilizacji aż w końcu dominacji nad resztą gatunków.

Co to właściwie jest i po co to komu?

Inwentaryzacja to zespół czynności, które prowadzą do potwierdzenia stanu ilościowego i jakościowego majątku, zarówno […]

Interesuje Cię artykuł "Akcja inwentaryzacja, czyli jak wycisnąć do ostatniej kropli biznesową cytrynę"?

Pobierz bezpłatnie

Wpisz adres email, na który mamy wysłać link do pobrania

Zapisując się na newsletter potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Politykę prywatności .

Geneza powstania pierwszej kolei w kraju wschodzącego słońca ukazuje, że produkty cywilizacji nigdy nie są zawieszone w bezkresie próżni. Powstają jako produkty swoich czasów, wyrażając pewne idee oraz pragnienia. Kiełkujące sny i marzenia zmieniają się w drzewa, które z biegiem czasu dojrzewają na nowo, doglądane przez nowe pokolenia. Urządzenia automatycznej identyfikacji nie są tutaj wyjątkiem. Stanowią odpowiedź na pytania i potrzeby lat minionych oraz, w wyniku ewolucji i postępu technologicznego, również wymogów współczesności. Powstawały one w wyniku procesów, których historię i przebieg chciałbym przybliżyć, by w zgodzie z tytułem, pomóc wszystkim czytelnikom zrozumieć, a może nawet polubić technologię.

Dżin z butelki

Przekazywanie oraz zapisywanie informacji było jednym z wyzwań, przed którymi stały starożytne cywilizacje. Wynalezienia pisma przez Sumerów w czwartym tysiącleciu przed naszą erą było jedynie początkiem podróży, zanim ręczna reprodukcja obrazów i pisma na glinianych tablicach, w drewnie, egipskim papirusie, a jeszcze później chińskim papierze została zastąpiona przez maszynę, która została przez wielu obwołana najważniejszym wynalazkiem drugiego millenium. Mowa jest oczywiście o prasie drukarskiej Gutenberga z około 1450 roku. Innowacje w zakresie konstrukcji maszyny drukarskiej, używanie ruchomych, metalowych czcionek, tuszy na bazie oleju oraz bardziej chłonnego papieru umożliwiło wydawanie książek, w tym słynnej Biblii Gutenberga z roku 1455, na niespotykaną wcześniej w Europie skalę. Odkrycie rzemieślnika z Mainz rozprzestrzeniło się błyskawicznie po kontynencie, przyczyniając się do spadku cen książek, a co za tym idzie, przystępniejszej i powszechniejszej edukacji, stając się jednocześnie, zwiastunem nowej epoki – Renesansu. Rewolucja zapoczątkowana przez Gutenberga była kontynuowana i rozwijana przez kolejne wieki, nabierając w ostatnich latach, baśniowego wręcz charakteru, gdzie przy pomocy drukarek 3D, granicą tworzenia i możliwości jest tylko linia naszej wyobraźni.

W tym samym czasie świat biznesu korzysta głównie z drukarek termicznych i termotransferowych, ze względu na możliwość stosowania różnych rodzajów papieru, ich zmiany w zależności od potrzeb oraz szeroką gamę zastosowań. Druk odbywa się poprzez bezpośredni kontakt elementu grzewczego z etykietą (tzw. direct thermal) lub też podgrzewanie szarfy i „przenoszenie” gorącego wosku lub żywicy na papier (tzw. thermal transfer). Wykrywanie rodzaju używanego medium działa w oparciu o światłoczułą elektronikę, której działaniu uważnie przyglądamy się podczas diagnostyki w naszym serwisie. Moc, kierunek emisji światła oraz poprawny odczyt odbiorników stanowi warunek poprawnego działania urządzenia. Uszkodzenia mechaniczne elementów ruchomych oceniane są pod kątem elementów wzorcowych, a głowice sprawdzane są drobiazgowo przy pomocy pełnej procedury testowej.

Tematyka treści: inwentaryzacja, remanent, kod kreskowy, urządzenia AutoID, RFID

Masz pytanie?   Skontaktuj się z nami.