Kod Biznesu

Wdrożenie urządzeń AutoID w magazynie

Jak usprawnić pracę w magazynie przy pomocy urządzeń AutoID? – Historia Agenta do zadań specjalnych

Nasz Lemur wcielił się w rolę Agenta do zadań specjalnych i przyszedł z pomocą właścicielowi magazynu. W krótkim komiksie zobrazowaliśmy cały proces.

W czym tkwił problem?

Kierownik magazynu dostrzegł, że praca magazynierów jest nieefektywna.

Inwentaryzacja wydawała się nie mieć końca ze względu na błędy w zestawieniach, a proces kompletacji zamówień do wysyłki znacznie się wydłużał. Klienci nie byli zadowoleni.

Diagnoza

Okazało się, że wszystkie towary były losowo umieszczane na półkach magazynowych i ciężko było je zlokalizować, a potem skompletować. Zdarzało się, że niektórych produktów brakowało, co uniemożliwiało realizację zamówień w ustalonym czasie. Magazynierzy nie byli w stanie znaleźć produktów i skompletować przesyłek w czasie pracy, dlatego zostawali po godzinach… i jeszcze ta inwentaryzacja.

Co więcej, wszystkie zamówienia były ewidencjonowane tylko w formie papierowej. Zdarzały się braki w pozycjach danych towarów, bo czasem magazynierzy otrzymywali zlecenia na te same produkty i nie dla wszystkich wystarczało.. Nie było ustalonego zapasu bezpieczeństwa. Dodatkowo, często dochodziło do pomyłek, bo przecież magazynierzy to też ludzie i ryzyko zapisania niewłaściwej ilości czy nazwy istnieje.

Rozwiązanie

Lemur przyjrzał się sprawie z bliska i zaproponował wdrożenie komputerów mobilnych, drukarek oraz etykiet.

Dzięki drukarkom magazynierzy byli w stanie samodzielnie drukować etykiety i oznaczać nimi poszczególne towary. To pozwoliło na szybszą ich lokalizację. Komputery mobilne dały możliwość szybkiego skanowania kodów i zapisywania informacji w systemie zarówno o stanie towarów jak i o ich pobraniu. Dzięki temu kierownik magazynu widział poziom zapasu bezpieczeństwa i wiedział kiedy ma zamówić dostawę określonych produktów.

Rezultaty

W efekcie wyeliminowano błędy ludzkie, inwentaryzacja trwała kilka godzin, a nie dni, kompletacja przebiegała zgodnie z harmonogramem, produktów nie brakowało, klienci otrzymali zamówienia na czas, a pracownicy mogli spokojnie wrócić do domu.

A jak Ty usprawniasz pracę w swoim magazynie?

Pomimo ciągłego rozwoju technologii, wiele przedsiębiorstw w Polsce nadal korzysta z tradycyjnej metody do kompletacji zamówień i inwentaryzacji w postaci kartki i długopisu. Bardzo często jest to przyczyną zagubienia zamówień, błędów i opóźnień. Promujemy technologię AutoID, aby pokazać, że można zarządzać zapasami prościej i efektywniej.

Pomóż Lemurowi usprawnić pracę Twojej firmy i skontaktuj się z nami.