Kod Biznesu

Voice Picking

Rok 2020 pokazał jak ważna jest dobra organizacja pracy w magazynach. Możliwość sprawnej kompletacji zamówień przy zachowaniu bezpieczeństwa jest obecnie bardzo pożądana. Technologią, która pozwala przyśpieszyć pracę i zwiększyć jej bezpieczeństwo jest Voice Picking – system zestawu słuchawkowego sterowanego głosem, bez potrzeby wykorzystywania rąk.

Jak działa Voice Picking?

Przede wszystkim systemy wybierania głosowego są zaprojektowane tak, aby zapewnić operatorom magazynów wolne ręce i oczy: nie muszą oni spoglądać na dokumenty, naciskać przycisków ani wykonywać żadnych innych zadań systemowych, które mogłyby odwrócić ich uwagę od kompletowania zamówienia. Voice wykorzystuje łatwy do zrozumienia, język, aby komunikować się między operatorem, a magazynierem.

Zalety Voice Picking

Voice Picking pozwala zwiększyć tempo pracy i wyeliminować popełniane błędy oraz skrócić czas szkolenia. Nowy pracownik może zacząć samodzielną kompletację już po kilku godzinach. Nie trzeba już obsługiwać urządzeń, czy przeglądać dokumenty. Voice Picking eliminuje fizyczne przeszkody i znacznie zwiększa produktywność.